Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

To będzie rekordowy Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy

To będzie rekordowy Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy

Od poniedziałku, 30 listopada, można kupić zaproszenia na Bal Mistrzów Sportu Warszawy wieńczący XVI Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 2015 roku. Tegoroczny konkurs zapowiada się niezwykle ciekawie – wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. W grudniu prace podejmie Kapituła Plebiscytu.

 

 

 

W listopadzie zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń kandydatur od klubów, związków sportowych i organizacji do XVI Plebiscytu na Najlepszych Sporowców Warszawy 2015 roku.

Do Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy wpłynęła rekordowa liczba 69 zgłoszeń. Do poprzedniej edycji sportowego konkursu nadesłano 47 aplikacji. Wśród propozycji znajdują się kandydaci i laureaci poprzednich edycji plebiscytu. Kolejny raz w ocenie działaczy i trenerów na zgłoszenie zasłużyło aż 17 sportowców. Ta liczba może świadczyć o wysokiej formie i doskonałym przygotowaniu reprezentantów stołecznych klubów.

 

Liczba zgłoszeń w poszczególnych kategoriach

Najlepszy Sportowiec Roku – 32 zgłoszenia – ponad 50% więcej niż w poprzedniej edycji. Wśród zgłoszonych znaleźli się reprezentanci sportów wodnych, żaglowych i wiosłowych, kilku dyscyplin sportów walki, wieloboiści, lekkoatleci, zawodnicy łucznictwa oraz rajdów samochodowych.
Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku – 13 zgłoszeń – 300 % więcej zgłoszeń, w poprzedniej edycji 3 zgłoszenia. Wśród sportowców zgłoszonych w tej kategorii znajdują się zawodnicy i zawodniczki uprawiający szermierkę na wózkach, sporty wodne, tenis oraz zespołowe gry sportowe.
Trener Roku – podobnie jak w ubiegłym roku, nadesłano 7 zgłoszeń
Sportowa Osobowość Roku – 7 zgłoszeń – w poprzedniej edycji jedynie 3.
Sportowa Impreza Roku – 9 zgłoszeń, o jedno więcej niż przed rokiem. Wśród nominowanych wydarzeń są imprezy średnie dla kilkuset zawodników, duże dla ponad 1000 uczestników oraz wielkie, takie które gromadzą tysiące sportowców i tysiące widzów.
Zwycięzca kategorii Najlepszy Sportowiec Roku otrzyma jednocześnie od Prezydent m.st. Warszawy tytuł Sportowej Twarzy Warszawy 2016 roku.

O wyborze zwycięzców w kategoriach: Najlepszy Sportowiec Roku, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku, Najlepszy Trener Roku, Sportowa Osobowość Roku, zadecyduje Kapituła Plebiscytu złożona z wybitnych polskich sportowców. Obradom przewodniczy od piętnastu edycji utytułowana przedstawicielka „Królowej Sportu” lekkiej atletyki, Irena Szewińska. Pozostałymi członkami kapituły są: Dorota Idzi, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Jerzy Engel, Ryszard Szurkowski oraz Andrzej Supron.

W kategorii „Nadzieja Olimpijska” tytuł nadaje się młodemu zawodnikowi, który w przyszłości może stać się wielką gwiazdą i rozsławi stolicę oraz Polskę na cały świat. Kategoria zainicjowana została w 2013 roku przez mecenasa projektu stypendialnego dla młodych sportowców Sportową Akademię Veolii.

 

Laureatów Plebiscytu poznamy na Balu Mistrzów Sportu Warszawy


Wielki finał XVI edycji Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2015 roku i jego rozstrzygnięcie odbędzie się podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy, w piątek, 29 stycznia 2016 roku. Wydarzenie podobnie jak poprzednie bale odbędzie się w  hali widowiskowo-sportowej, Arena Ursynów, Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Pileckiego 122.

Po uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu statuetek zwycięzcom w kategoriach plebiscytowych na scenie pojawi się wielka gwiazda polskiej muzyki - Maryla Rodowicz. Będzie to wyjątkowy karnawałowy wieczór, w którym udział może wziąć każdy. Imprezę taneczną do rana poprowadzi profesjonalny DJ. Początek balu o godz. 20.00, koncert gwiazdy rozpocznie się koło godz. 22.00.

Rezerwacja i sprzedaż zaproszeń rozpoczęła się 30 listopada 2015 roku. Zakupu oraz rezerwacji zaproszeń można dokonać za pośrednictwem:

Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji: bal@ucsir.pl, tel. 22 334 62 32
Stołecznej Estrady: bal@estrada.com.pl, tel. 22 849 91 31 oraz
poratalu www.eBilet.pl
Partnerami wydarzenia organizowanego przez m.st. Warszawa (Biuro Sportu i Rekreacji, Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, Stołeczną Estradę) są: Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji, Business Travel Club, Veolia Energia Warszawa. Patroni medialni: Radio Eska, gazeta Super Express oraz telewizja TVP Warszawa.

Zagłosuj, wygraj zaproszenie i weź udział w balu
Po raz kolejny warszawiacy będą mieli szansę przyznać laury w sportowym plebiscycie stolicy w powszechnym głosowaniu na Sportową Imprezę Roku oraz Najpopularniejszego Sportowca Roku.

Dodatkowo każdy internauta może wygrać zaproszenia na Bal. Wystarczy zagłosować na swojego faworyta za pośrednictwem strony internetowej www.plebiscyt.um.warszawa.pl się w dniach 7-21 stycznia 2016 r. Wśród uczestników zostaną rozlosowane dwa podwójne zaproszenia na Bal Mistrzów Sportu Warszawy.

W ubiegłej edycji zaproszenie na bal z osobą towarzyszącą wylosowała mieszkanka, która oddała swój głos jadąc tramwajem, gdyż zagłosować można również za pomocą urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu. Przypominamy, że Internet za darmo jest dostępny dla wszystkich pasażerów w wielu autobusach komunikacji miejskiej.

Wkrótce w setkach miejsc w Warszawie będzie można zobaczyć kampanię informacyjną dotyczącą tego sportowego wydarzenia. Na Balu można będzie spotkać legendy sportu. oraz zatańczyć na parkiecie wśród olimpijczyków i aktualnych mistrzów.

Zobacz także: www.plebiscyt.um.warszawa.pl


Komentarze

Podobne informacje

Legia Warszawa rozgromiła fiński IFK Mariehamn 6:0

Legia Warszawa rozgromiła fiński IFK Mariehamn 6:0

2017-07-20 10:45:59

Legia Warszawa awansowała wczoraj do trzeciej rundy eliminacji Ligii Mistrzów. Nie dała żanych szans drużynie z Finlandii.


[VIDEO] Startują żeglarskie mistrzostwa Polski i Europy. W weekend Gdańsk powita 800 żeglarzy i blisko 100 najszybszych jachtów z całej Europy

[VIDEO] Startują żeglarskie mistrzostwa Polski i Europy. W weekend Gdańsk powita 800 żeglarzy i blisko 100 najszybszych jachtów z całej Europy

2017-07-19 16:55:43

W najbliższy weekend w Gdańsku rozpoczną się Granaria Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Gdańsk 2017, które poprzedzą zawody Dr Irena Eris ORC European Championship. To wydarzenie jest dla miłośników żeglarstwa tym samym, czym Euro dla sympatyków piłki nożnej. W rywalizacji o tytuł mistrza Europy Polskę będzie reprezentować 20 załóg, a kibice będą mogli śledzić ich zmagania z trójmiejskich plaż. Na czas regat do Gdańska zawita około 800 żeglarzy i blisko setka najszybszych jachtów z całej Europy – podkreśla Monika Kwiatkowska, ambasadorka mistrzostw, aktorka.


Spędź aktywnie czas nad Wisłą

Spędź aktywnie czas nad Wisłą

2017-07-07 21:44:39

Zapraszamy mieszkańców i turystów do skorzystania z bezpłatnych, wakacyjnych aktywności na świeżym powietrzu w Strefie Rekreacji Dzielnicy Wisła. Z nadwiślański atrakcji, na plaży Poniatówce, obok PGE Narodowego i mostu Poniatowskiego będzie można korzystać aż do września.


Kto mistrzem jest? Dziś Super Puchar Legia Warszawa-Arka Gdynia

Kto mistrzem jest? Dziś Super Puchar Legia Warszawa-Arka Gdynia

2017-07-07 18:40:24

Mecz o Super Puchar rozpocznie się dziś o godzinie 20:30 na stadionie przy ul. łazienkowskiej w Warszawie .


Wyjątkowi zawodnicy tenisa ziemnego, zwycięzcy medalowi w Hiszpanii, na spotkaniu z Pierwszą Damą

Wyjątkowi zawodnicy tenisa ziemnego, zwycięzcy medalowi w Hiszpanii, na spotkaniu z Pierwszą Damą

2017-07-06 08:19:32

Agata Kornhauser-Duda gościła we wtorek zawodników tenisa ziemnego z dysfunkcjami wzroku, którzy reprezentowali Polskę w maju na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii. Pierwsza Dama pogratulowała spektakularnego sukcesu reprezentacji, gdyż większość z nich swoje pierwsze kroki na korcie stawiała w lutym 2016 roku.


Polski dzień na Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

Polski dzień na Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

2017-06-30 10:47:43

Polscy kolarze wygrali pierwsze dwa etapy 28. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Liderem po pierwszym dniu jest Alan Banaszek z grupy CCC Sprandi Polkowice.


Śląscy policjanci kolejny raz najlepszymi siatkarzami!

Śląscy policjanci kolejny raz najlepszymi siatkarzami!

2017-06-23 00:54:02

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej 2017. Zawody rozegrane zostały w dwóch halach sportowych na terenie Zawiercia. Spośród 13 drużyn, które stanęły do rywalizacji, najlepsza okazała się reprezentacja śląskiej policji.


Inauguracyjne posiedzenie Sztabu Przygotowań Olimpijskich i Paraolimpijskich ds. Sportów Letnich. W perspektywie IO za 3 lata w Tokio

Inauguracyjne posiedzenie Sztabu Przygotowań Olimpijskich i Paraolimpijskich ds. Sportów Letnich. W perspektywie IO za 3 lata w Tokio

2017-06-16 14:20:59

12 czerwca Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka wziął udział w inauguracyjnym posiedzeniu oraz wręczył akty powołania członkom Sztabu Przygotowań Olimpijskich i Paraolimpijskich ds. Sportów Letnich.


Łódź: Pobiegną dla zdrowych piersi

Łódź: Pobiegną dla zdrowych piersi

2017-06-13 08:41:55

„Bieg Kobiet – Zawsze Pier(w)si” rozpocznie się 25 czerwca o godz. 12 w parku na Zdrowiu. Bieg to pretekst. W Polsce co roku na raka piersi umiera pięć tysięcy kobiet. Kolejne 14,5 tys. zapada na tę chorobę.


Spotkanie z młodymi szermierzami w MSiT

Spotkanie z młodymi szermierzami w MSiT

2017-06-08 08:47:04

We wtorek 6 czerwca Jan Widera, Podsekretarz Stanu w MSiT spotkał się z medalistami Mistrzostw Europy Młodzieżowców, Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów, Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów, trenerami: Anną Medyńską-Tercjak, Krzysztofem Walką, Pawłem Kantorskim, Prezesem Polskiego Związku Szermierczego – Adamem Konopką i Dyrektorem Generalnym Związku Jackiem Słupskim.