Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

To będzie rekordowy Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy

To będzie rekordowy Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy

Od poniedziałku, 30 listopada, można kupić zaproszenia na Bal Mistrzów Sportu Warszawy wieńczący XVI Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 2015 roku. Tegoroczny konkurs zapowiada się niezwykle ciekawie – wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. W grudniu prace podejmie Kapituła Plebiscytu.

 

 

 

W listopadzie zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń kandydatur od klubów, związków sportowych i organizacji do XVI Plebiscytu na Najlepszych Sporowców Warszawy 2015 roku.

Do Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy wpłynęła rekordowa liczba 69 zgłoszeń. Do poprzedniej edycji sportowego konkursu nadesłano 47 aplikacji. Wśród propozycji znajdują się kandydaci i laureaci poprzednich edycji plebiscytu. Kolejny raz w ocenie działaczy i trenerów na zgłoszenie zasłużyło aż 17 sportowców. Ta liczba może świadczyć o wysokiej formie i doskonałym przygotowaniu reprezentantów stołecznych klubów.

 

Liczba zgłoszeń w poszczególnych kategoriach

Najlepszy Sportowiec Roku – 32 zgłoszenia – ponad 50% więcej niż w poprzedniej edycji. Wśród zgłoszonych znaleźli się reprezentanci sportów wodnych, żaglowych i wiosłowych, kilku dyscyplin sportów walki, wieloboiści, lekkoatleci, zawodnicy łucznictwa oraz rajdów samochodowych.
Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku – 13 zgłoszeń – 300 % więcej zgłoszeń, w poprzedniej edycji 3 zgłoszenia. Wśród sportowców zgłoszonych w tej kategorii znajdują się zawodnicy i zawodniczki uprawiający szermierkę na wózkach, sporty wodne, tenis oraz zespołowe gry sportowe.
Trener Roku – podobnie jak w ubiegłym roku, nadesłano 7 zgłoszeń
Sportowa Osobowość Roku – 7 zgłoszeń – w poprzedniej edycji jedynie 3.
Sportowa Impreza Roku – 9 zgłoszeń, o jedno więcej niż przed rokiem. Wśród nominowanych wydarzeń są imprezy średnie dla kilkuset zawodników, duże dla ponad 1000 uczestników oraz wielkie, takie które gromadzą tysiące sportowców i tysiące widzów.
Zwycięzca kategorii Najlepszy Sportowiec Roku otrzyma jednocześnie od Prezydent m.st. Warszawy tytuł Sportowej Twarzy Warszawy 2016 roku.

O wyborze zwycięzców w kategoriach: Najlepszy Sportowiec Roku, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku, Najlepszy Trener Roku, Sportowa Osobowość Roku, zadecyduje Kapituła Plebiscytu złożona z wybitnych polskich sportowców. Obradom przewodniczy od piętnastu edycji utytułowana przedstawicielka „Królowej Sportu” lekkiej atletyki, Irena Szewińska. Pozostałymi członkami kapituły są: Dorota Idzi, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Jerzy Engel, Ryszard Szurkowski oraz Andrzej Supron.

W kategorii „Nadzieja Olimpijska” tytuł nadaje się młodemu zawodnikowi, który w przyszłości może stać się wielką gwiazdą i rozsławi stolicę oraz Polskę na cały świat. Kategoria zainicjowana została w 2013 roku przez mecenasa projektu stypendialnego dla młodych sportowców Sportową Akademię Veolii.

 

Laureatów Plebiscytu poznamy na Balu Mistrzów Sportu Warszawy


Wielki finał XVI edycji Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2015 roku i jego rozstrzygnięcie odbędzie się podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy, w piątek, 29 stycznia 2016 roku. Wydarzenie podobnie jak poprzednie bale odbędzie się w  hali widowiskowo-sportowej, Arena Ursynów, Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Pileckiego 122.

Po uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu statuetek zwycięzcom w kategoriach plebiscytowych na scenie pojawi się wielka gwiazda polskiej muzyki - Maryla Rodowicz. Będzie to wyjątkowy karnawałowy wieczór, w którym udział może wziąć każdy. Imprezę taneczną do rana poprowadzi profesjonalny DJ. Początek balu o godz. 20.00, koncert gwiazdy rozpocznie się koło godz. 22.00.

Rezerwacja i sprzedaż zaproszeń rozpoczęła się 30 listopada 2015 roku. Zakupu oraz rezerwacji zaproszeń można dokonać za pośrednictwem:

Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji: bal@ucsir.pl, tel. 22 334 62 32
Stołecznej Estrady: bal@estrada.com.pl, tel. 22 849 91 31 oraz
poratalu www.eBilet.pl
Partnerami wydarzenia organizowanego przez m.st. Warszawa (Biuro Sportu i Rekreacji, Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, Stołeczną Estradę) są: Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji, Business Travel Club, Veolia Energia Warszawa. Patroni medialni: Radio Eska, gazeta Super Express oraz telewizja TVP Warszawa.

Zagłosuj, wygraj zaproszenie i weź udział w balu
Po raz kolejny warszawiacy będą mieli szansę przyznać laury w sportowym plebiscycie stolicy w powszechnym głosowaniu na Sportową Imprezę Roku oraz Najpopularniejszego Sportowca Roku.

Dodatkowo każdy internauta może wygrać zaproszenia na Bal. Wystarczy zagłosować na swojego faworyta za pośrednictwem strony internetowej www.plebiscyt.um.warszawa.pl się w dniach 7-21 stycznia 2016 r. Wśród uczestników zostaną rozlosowane dwa podwójne zaproszenia na Bal Mistrzów Sportu Warszawy.

W ubiegłej edycji zaproszenie na bal z osobą towarzyszącą wylosowała mieszkanka, która oddała swój głos jadąc tramwajem, gdyż zagłosować można również za pomocą urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu. Przypominamy, że Internet za darmo jest dostępny dla wszystkich pasażerów w wielu autobusach komunikacji miejskiej.

Wkrótce w setkach miejsc w Warszawie będzie można zobaczyć kampanię informacyjną dotyczącą tego sportowego wydarzenia. Na Balu można będzie spotkać legendy sportu. oraz zatańczyć na parkiecie wśród olimpijczyków i aktualnych mistrzów.

Zobacz także: www.plebiscyt.um.warszawa.pl


Komentarze

Podobne informacje

Dzień Dziecka w Parku Wodnym Koszalin

Dzień Dziecka w Parku Wodnym Koszalin

2017-05-30 07:51:30

Misją koszalińskiego aquaparku jest propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, bezpiecznego zachowania się w wodzie. Dzieci najlepiej uczą się przez zabawę a tej w naszym Parku Wodnym Koszalin nie brakuje. Mogli się o tym przekonać uczestnicy majówkowego weekendu, którzy ten czas spędzili na zabawie i warsztatach edukacyjnych.


Warszawa: Upalny dzień spędź na basenie

Warszawa: Upalny dzień spędź na basenie

2017-05-29 18:52:44

Temperatury niemal letnie, więc najwyższy czas na odkryte pływalnie. Ich otwarcie zaplanowano już na sobotę, 3 czerwca. Na relaks w wodzie zaprasza także blisko trzydzieści krytych basenów. Trzeba jednak pamiętać, że lato to czas przeprowadzania na nich prac technologicznych.


Najważniejsze mecze jeszcze przed Polkami

Najważniejsze mecze jeszcze przed Polkami

2017-05-27 09:14:59

Od trzech dni w stolicy trwa Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata Kobiet 2018. Biało-czerwone są już po trzech zwycięskich potyczkach z Cyprem, Islandią i Słowacją. Warszawa jest Miastem Gospodarzem zawodów.


Reprezentanci Polski o roli mamy. Dzięki moim rodzicom jestem tu, gdzie jestem!

Reprezentanci Polski o roli mamy. Dzięki moim rodzicom jestem tu, gdzie jestem!

2017-05-25 12:22:20

Mogłoby się wydawać, że główną rolę w kształtowaniu piłkarskiej kariery odgrywają ojcowie. To oni częściej interesują się sportem, widzą w swoich dzieciach odbicie własnych, piłkarskich ambicji. Pamiętajmy jednak, że za plecami młodych piłkarzy i piłkarek, na równi z tatusiami, są też matki.


Blisko pół miliarda na infrastrukturę sportową w 2017 roku!

Blisko pół miliarda na infrastrukturę sportową w 2017 roku!

2017-05-24 13:09:29

- To jest przykład tego, że wspólnie można zrobić bardzo wiele, nawet w tak małych miejscowościach i społecznościach – powiedziała premier Beata Szydło podczas sobotniej uroczystości otwarcia wielofunkcyjnego boiska sportowego w jej rodzinnej miejscowości Przecieszyn.


[VIDEO] Polki podejmą mistrzynie olimpijskie. Stawką awans do MŚ

[VIDEO] Polki podejmą mistrzynie olimpijskie. Stawką awans do MŚ

2017-05-16 07:50:23

Wkrótce, 15 czerwca br. o g. 18.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej Koszalinie odbędzie się rewanżowy mecz kwalifikacji do mistrzostw świata.


Policyjni siatkarze reprezentujący drużynę KWP w Olsztynie na drugim stopniu podium

Policyjni siatkarze reprezentujący drużynę KWP w Olsztynie na drugim stopniu podium

2017-05-14 19:41:32

W miniony piątek i sobotę w Giżycku rozegrany został II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej MAZURY CUP 2017. Drużyna reprezentująca warmińsko – mazurska Policję po zaciętym meczu z drużyną Wicher Wilkasy zajęła drugie miejsce


Warszawa: Emocje sportowego weekendu

Warszawa: Emocje sportowego weekendu

2017-05-12 21:21:05

W nadchodzący weekend, 12-14 maja, czeka nas wiele sportowych wydarzeń. Oprócz zawodów żużlowych na PGE Narodowym, warszawiacy będą mogli m.in. wziąć udział w Teście Coopera, obserwować zmagania piłkarzy wodnych czy koszykarzy, a także udać się na XXIV Przegląd Filmów Alpinistycznych.


IBB Polonia Londyn ponownie mistrzem Anglii

IBB Polonia Londyn ponownie mistrzem Anglii

2017-05-11 14:49:50

W pierwszy weekend maja przyszedł czas na zakończenie siatkarskiej ligi angielskiej. W dniach 6-7.05 w Narodowym Centrum Siatkówki w Kettering odbyły się finałowe spotkania najwyższej ligi rozgrywkowej – Super8. IBB Polonia Londyn spotkała się na parkiecie z drużyną Sheffield Hallam.


Biegi i Puchar Polski na stadionie PGE Narodowym

Biegi i Puchar Polski na stadionie PGE Narodowym

2017-04-28 19:39:21

W poniedziałek, 1 maja, zgromadzenia publiczne, a we wtorek, 2 maja mecz finałowy Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Arką Gdynia na stadionie PGE Narodowym, Bieg Flagi i obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja spowodują zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej.