Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

To będzie rekordowy Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy

To będzie rekordowy Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy

Od poniedziałku, 30 listopada, można kupić zaproszenia na Bal Mistrzów Sportu Warszawy wieńczący XVI Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 2015 roku. Tegoroczny konkurs zapowiada się niezwykle ciekawie – wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. W grudniu prace podejmie Kapituła Plebiscytu.

 

 

 

W listopadzie zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń kandydatur od klubów, związków sportowych i organizacji do XVI Plebiscytu na Najlepszych Sporowców Warszawy 2015 roku.

Do Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy wpłynęła rekordowa liczba 69 zgłoszeń. Do poprzedniej edycji sportowego konkursu nadesłano 47 aplikacji. Wśród propozycji znajdują się kandydaci i laureaci poprzednich edycji plebiscytu. Kolejny raz w ocenie działaczy i trenerów na zgłoszenie zasłużyło aż 17 sportowców. Ta liczba może świadczyć o wysokiej formie i doskonałym przygotowaniu reprezentantów stołecznych klubów.

 

Liczba zgłoszeń w poszczególnych kategoriach

Najlepszy Sportowiec Roku – 32 zgłoszenia – ponad 50% więcej niż w poprzedniej edycji. Wśród zgłoszonych znaleźli się reprezentanci sportów wodnych, żaglowych i wiosłowych, kilku dyscyplin sportów walki, wieloboiści, lekkoatleci, zawodnicy łucznictwa oraz rajdów samochodowych.
Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku – 13 zgłoszeń – 300 % więcej zgłoszeń, w poprzedniej edycji 3 zgłoszenia. Wśród sportowców zgłoszonych w tej kategorii znajdują się zawodnicy i zawodniczki uprawiający szermierkę na wózkach, sporty wodne, tenis oraz zespołowe gry sportowe.
Trener Roku – podobnie jak w ubiegłym roku, nadesłano 7 zgłoszeń
Sportowa Osobowość Roku – 7 zgłoszeń – w poprzedniej edycji jedynie 3.
Sportowa Impreza Roku – 9 zgłoszeń, o jedno więcej niż przed rokiem. Wśród nominowanych wydarzeń są imprezy średnie dla kilkuset zawodników, duże dla ponad 1000 uczestników oraz wielkie, takie które gromadzą tysiące sportowców i tysiące widzów.
Zwycięzca kategorii Najlepszy Sportowiec Roku otrzyma jednocześnie od Prezydent m.st. Warszawy tytuł Sportowej Twarzy Warszawy 2016 roku.

O wyborze zwycięzców w kategoriach: Najlepszy Sportowiec Roku, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku, Najlepszy Trener Roku, Sportowa Osobowość Roku, zadecyduje Kapituła Plebiscytu złożona z wybitnych polskich sportowców. Obradom przewodniczy od piętnastu edycji utytułowana przedstawicielka „Królowej Sportu” lekkiej atletyki, Irena Szewińska. Pozostałymi członkami kapituły są: Dorota Idzi, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Jerzy Engel, Ryszard Szurkowski oraz Andrzej Supron.

W kategorii „Nadzieja Olimpijska” tytuł nadaje się młodemu zawodnikowi, który w przyszłości może stać się wielką gwiazdą i rozsławi stolicę oraz Polskę na cały świat. Kategoria zainicjowana została w 2013 roku przez mecenasa projektu stypendialnego dla młodych sportowców Sportową Akademię Veolii.

 

Laureatów Plebiscytu poznamy na Balu Mistrzów Sportu Warszawy


Wielki finał XVI edycji Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2015 roku i jego rozstrzygnięcie odbędzie się podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy, w piątek, 29 stycznia 2016 roku. Wydarzenie podobnie jak poprzednie bale odbędzie się w  hali widowiskowo-sportowej, Arena Ursynów, Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Pileckiego 122.

Po uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu statuetek zwycięzcom w kategoriach plebiscytowych na scenie pojawi się wielka gwiazda polskiej muzyki - Maryla Rodowicz. Będzie to wyjątkowy karnawałowy wieczór, w którym udział może wziąć każdy. Imprezę taneczną do rana poprowadzi profesjonalny DJ. Początek balu o godz. 20.00, koncert gwiazdy rozpocznie się koło godz. 22.00.

Rezerwacja i sprzedaż zaproszeń rozpoczęła się 30 listopada 2015 roku. Zakupu oraz rezerwacji zaproszeń można dokonać za pośrednictwem:

Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji: bal@ucsir.pl, tel. 22 334 62 32
Stołecznej Estrady: bal@estrada.com.pl, tel. 22 849 91 31 oraz
poratalu www.eBilet.pl
Partnerami wydarzenia organizowanego przez m.st. Warszawa (Biuro Sportu i Rekreacji, Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, Stołeczną Estradę) są: Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji, Business Travel Club, Veolia Energia Warszawa. Patroni medialni: Radio Eska, gazeta Super Express oraz telewizja TVP Warszawa.

Zagłosuj, wygraj zaproszenie i weź udział w balu
Po raz kolejny warszawiacy będą mieli szansę przyznać laury w sportowym plebiscycie stolicy w powszechnym głosowaniu na Sportową Imprezę Roku oraz Najpopularniejszego Sportowca Roku.

Dodatkowo każdy internauta może wygrać zaproszenia na Bal. Wystarczy zagłosować na swojego faworyta za pośrednictwem strony internetowej www.plebiscyt.um.warszawa.pl się w dniach 7-21 stycznia 2016 r. Wśród uczestników zostaną rozlosowane dwa podwójne zaproszenia na Bal Mistrzów Sportu Warszawy.

W ubiegłej edycji zaproszenie na bal z osobą towarzyszącą wylosowała mieszkanka, która oddała swój głos jadąc tramwajem, gdyż zagłosować można również za pomocą urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu. Przypominamy, że Internet za darmo jest dostępny dla wszystkich pasażerów w wielu autobusach komunikacji miejskiej.

Wkrótce w setkach miejsc w Warszawie będzie można zobaczyć kampanię informacyjną dotyczącą tego sportowego wydarzenia. Na Balu można będzie spotkać legendy sportu. oraz zatańczyć na parkiecie wśród olimpijczyków i aktualnych mistrzów.

Zobacz także: www.plebiscyt.um.warszawa.pl


Komentarze

Podobne informacje

Trening ogólnorozwojowy w longboardingu

Trening ogólnorozwojowy w longboardingu

2017-02-17 13:18:01

Dlaczego trening ogólnorozwojowy w longboardzie jest ważny?


KKS Lech Poznań – Sukces w Warszawie. INEA Stadion otwarty na półfinał Lech – Pogoń

KKS Lech Poznań – Sukces w Warszawie. INEA Stadion otwarty na półfinał Lech – Pogoń

2017-02-16 17:12:58

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN przychyliła się do wniosku o darowanie kary zakazu rozgrywania meczów Pucharu Polski przy zamkniętych dla kibiców trybunach, która została nałożona na klub po finale zeszłorocznej edycji tych rozgrywek.


Trenerskie sukcesy policyjnego wykładowcy

Trenerskie sukcesy policyjnego wykładowcy

2017-02-08 09:29:15

Na co dzień kształci młodych policjantów w technikach interwencji, a po służbie trenuje swoich zawodników w brazylijskim jiu-jitsu. Kom. Damian Bartnicki ze Szkoły Policji w Słupsku wychował już kilku mistrzów Polski. Jego zawodnicy startują z sukcesami w zawodach organizowanych w Europie i Azji. Sukcesy policjanta odnotowują także regionalne media.


Bieg eduRun i pokazowa lekcja WF

Bieg eduRun i pokazowa lekcja WF

2017-02-04 07:52:34

Do 24 lutego będą przyjmowane zapisy do II biegu eduRun. To jedna z imprez towarzyszących XX Łódzkim Targom Edukacyjnym, które odbędą się w dniach 2-3 marca 2017. Drugim akcentem sportowym targów będzie pokazowa lekcja WF z udziałem 200 uczniów.


Nowy Tomyśl: Za nami szósta najciekawsza kolejka JAKO CUP – TABELA

Nowy Tomyśl: Za nami szósta najciekawsza kolejka JAKO CUP – TABELA

2017-02-02 11:13:34

Powoli JAKO CUP wkracza w decydującą fazę. Za nami 6 kolejka i obiektywnie trzeba napisać, że była to do tej pory najciekawsza seria. Jedynie Przyjaciele z Boiska zaskakująco łatwo poradzili sobie z co raz to lepiej prezentującą się drużyną Zachodzko wygrywając aż 11:0.


Turniej finałowy Pucharu Polski. Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe

Turniej finałowy Pucharu Polski. Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe

2017-01-30 08:19:31

Osiem czołowych zespołów Polskiej Ligi Koszykówki od czwartku, 16 lutego do niedzieli, 19 lutego w hali Arena Ursynów w Warszawie weźmie udział w turnieju finałowym Pucharu Polski. Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe.


Uroczystość ślubowania i pożegnania Akademickiej Reprezentacji Polski na 28. Zimową Uniwersjadę Ałmaty 2017 w Kazachstanie

Uroczystość ślubowania i pożegnania Akademickiej Reprezentacji Polski na 28. Zimową Uniwersjadę Ałmaty 2017 w Kazachstanie

2017-01-28 09:42:32

W piątek 27 stycznia w Domu Polonii Stowarzyszenia Wspólnota Polska odbyło się uroczyste ślubowanie i pożegnanie Akademickiej Reprezentacji Polski na 28. Zimową Uniwersjadę Ałmaty 2017. Ministerstwo Sportu i Turystyki reprezentowała Urszula Włodarczyk, dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego.


Nowy Tomyśl – Nie tylko w górach ale i na nizinie można jeździć na nartach! Udowodnił to nowotomyski OSiR!

Nowy Tomyśl – Nie tylko w górach ale i na nizinie można jeździć na nartach! Udowodnił to nowotomyski OSiR!

2017-01-26 12:28:25

W dniach 18-24 stycznia 2017r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu przeprowadził projekt sportowo-edukacyjny „Klasa na nartach”.


Sportowe propozycje na nadchodzący weekend

Sportowe propozycje na nadchodzący weekend

2017-01-20 21:39:00

W piątek, 20 stycznia, zapraszamy warszawiaków na wieczorną zabawę na lodowisku przed PKiN. Imprezę na lodzie rozkręcać będzie profesjonalny dj. W sobotę natomiast obserwować będzie można zmagania pływaków i siatkarzy.


2016 rok udany dla stołecznego sportu

2016 rok udany dla stołecznego sportu

2017-01-20 21:36:25

Sukcesy warszawskich zawodników, wielkie imprezy i sportowa aktywność mieszkańców. Bez wątpienia rok 2016 był dla stołecznego sportu bardzo udany.